bub
Web Sahnesi

Dijital Katalog ve E Dergi

Tarih: 30 Haziran 2013 Kategori: Hizmetlerimiz

Dijital Katalog ve E Dergi, Online Dijital Katalog Dergi

E- DERGİ / DİJİTAL KATALOG NEDİR:

Bilgisayar ortamında ürün veya hizmetlerinizin, görsel olarak etkileyici biçimde internet sitenizden ve/veya CD ortamında 3 boyutlu tasarımla tanıtılmasıdır.
Etkili bir pazarlama aracıdır. Özel bir yazılım kullanılarak hazırlanan Dijital Katalog, PDF, Word, Powerpoint vb. diğer formatlardan farkılıdır.

Dijital Katalog ve E Dergi

Dijital Katalog/ E-Dergi, gerçek baskılı katalog ve broşürler gibi çevrilebilen sayfa yapısına sahip olup, bu sayfalara yerleştirilebilen akıllı butonlar (tıkla ve göster) sayesinde sayfaların görüntülenmesini pratikleştirmektedir.

Yardımcı hiç bir program gerektirmeden Windows işletim sistemine sahip tüm bilgisayarlarda izlenilebilir ve en temel bilgisayar kullanıcılarının bile sadece tıklayarak sayfalar arasında gezinmesini, istediği ürüne yada bilgiye rahatlıkla ulaşabilmesini sağlayacak şekilde tasarlanır.

Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımında; ideal, ayrıcalıklı ve prestij bir uygulamadır. Dijital Katalog uygulamasında mevcut baskılı katalogunuz dijital ortama aktarılıyor. Böylelikle web sitenizde ve ayrıca isterseniz CD olarak da çalışabilecek bir tanıtıma sahip oluyorsunuz.

Dijital teknolojinin ulaştığı yeni nokta olan 3 Boyutlu efekt ile sayfa sayfa açılan ve gerek yüklenmesi ve gerekse de kullanımı açısından çok büyük kolaylığa sahip olan Dijital Katalog; firmaları yüksek baskı ve postalama vb. giderlerden kurtarıyor.

Ayrıca güncelleme, yenileme gerektiği zaman kolaylıkla ve çok ekonomik olarak düzenlenebiliyor. Böylelikle çok yüksek baskı giderleri ile çoğaltılan klasik katalogların alternatifi Dijital kataloglar olmaktadır.

Benzer uygulama ile Dijital Kitap hazırlaması da kolay ve ekonomik bir uygulama haline geliyor. Baskısı yapılmış her tür kitap, dergi ve doküman Dijital Kitap uygulaması ile 3D efekt ile görüntülenen elektronik ortamda, internette yer alan bir duruma geliyor.

Dijital Katalog-Dergi;
Dijital Kitap elektronik ortama aktarılmış kitap içeriğidir. Bugüne kadar çok farklı formatlarda hazırlanan dijital kitaplar şu anda 3D efekt ile görüntülenen, 3 Boyutlu efekt ile sayfa sayfa açılan formatta hazırlanmakta. Dijital dünyaya sunulmak istenilen ve web üzerinden görüntülenmesi arzu edilen her türlü kitap artık kolaylıkla Dijital Kitap haline dönüştürülebilmektedir.

Dijital Katalog-Dergi;
Dijital Kataloglar elektronik Dünya’nın yeni trendidir. Gerek görsellik ve gerekse de uygulama kolaylığı ile çok tercih edilen bir araçtır. Firmalar ürünlerini, hizmetlerini, projelerini son derece görsel bir şekilde web sitelerinde dijital katalog uygulaması ile tanıtmaktadırlar.

Dilerlerse hazırlattıkları Dijital Katalogları CD’ye aktararak tanıtımlarında kullanıyorlar, fuarlarda dağıtıyorlar. 3D efekt ile sayfa sayfa açılan ve böylelikle çok hoş bir görsellik kazanan Dijital Kataloglar gün geçtikçe klasik katalogların yerini alıp veya onlarla birlikte dijital alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Dijital Katalog için Ne Lazım:
Dijital Kataloglar için gerekenleri şöyle sıralamak mümkün;
Daha önce hazırlanmış klasik katalog var ise;
Katalogun kendisi veya pdf, Jpeg görüntü dosyaları Dijital katalog hazırlamak için yeterli olmaktadır.

Daha önce hazırlanmış herhangi bir katalog yok ise, bu durumda da, tasarım ve içeriğin sıfırdan hazırlanarak Dijital katalog uygulamasının yapılması :

Her iki durumda da; firmamız tarafından çalışma planı yapılmakta ve proje için fiyatlama, teslim süresi belirlenmektedir.

Avantajları Nelerdir?
1. Ziyaretçilerin Dijital Kataloga web üzerinden her zaman ulaşabilme imkânı.
2. Sayfa sayfa 3 boyutlu efekt ile açılan görsel bir ürün.
3. CD’lere kayıt edilerek, çoğaltılıp tanıtım amaçlı kullanılabilme imkânı.

Baskı ortamına göre daha düşük maliyet, kısa sürede teslim, görsel açıdan zengin durması, müşterilerinizin internet ortamında kolaylıkla size ulaşabilmesi gibi firmanızın kimliğini, yaptığı işleri, ürünlerini ve müşterilerini tanıtan basılı kaynaklar Katalog -Dergi olarak adlandırılır.

İşyeri /Kurum/Şirket kişiliğine önem veren her firma Katalog /Dergi bastırmayı önemsemektedir. Tasarımında önemli olan nokta kataloğun/derginin ulaştığı müşterilere firmanızı ve yaptığınız işleri en etkileyici şekilde reklamınızın yapılıp tanıtılmasıdır.

Firmaların ve markalarının (ürünlerinin), doğru ve iyi tanıtılması, akıllarda daha iyi yer edebilmesi ve daha iyi bir imaja sahip olabilmeleri için kurumsal katalogların doğru planlanmış ve yaratılmış olması gerekmektedir.

Kurumsal kataloglar her zaman ön planda rol oynar. Bir firmayı tanıtan, sembolize eden, akıllarda yer etmesini sağlayan, öncelikle renk, şekil ve dizayn bütünlüğüdür. Tasarımında`ki değişik çizgiler firmanın kendi sektöründeki diğer firmalardan ayrılmasını sağlar.

Bu aşamada size ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlamaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. İletişime geçtiğinizde; en doğru çözümü bulmanızı sağlayacağız.

Kısaca,Dijital Katalog-Dergi; onlarca sayfayı görsel olarak etkileyici bir şekilde müşterilerinize internet sitenizden ve/veya CD üzerinden sunmanızı sağlamaktadır.

Birim maliyeti Ofset baskı kataloglarla karşılaştırılamayacak kadar düşüktür. Tasarımı bir kez yaptırdıktan sonra binlerce, onbinlerce sayıda müşterinize ulaştırabilirsiniz.

Teknik özellikler:

– 3D Animasyonlu, etkileyici sayfa geçişleri

– Kontrol bar -Sayfa ileri geri
– Sabit İndeks sayfası
– Zoom – Büyütülebilir sayfa
– Mail linki
– Web site linki
– Web’ te yayımlanma özelliği
– Arama motorlarına uyumluluk
– Otomatik çalışan Dijital Cd Katalog

Örnek : Van Sağlık İl Müdürlüğü Dergisi

Etiket